Therra sa mi prisnila jednu noc a opakovala sa niekoľko ďalších.
Bola neoblomná.

Vravela som si, že to nie je len tak. To, že sa mi stále dookola sníva rovnaký príbeh, nie je úplne štandardné. A tak som si sadla a dala to na papier. Po niekoľkých rokoch som sa k príbehu vrátila a opäť si vyskúšala ten pocit, aké je to sedieť a písať. Zabudnúť na svet okolo seba. Neriešiť čiarky, bodky, alebo úvodzovky (prepáč Soni), ale len znázorňovať to, čo sa odohráva v mojom vnútornom svete.

Therra

Valeria Holoman

Už od malička som bola tvorivá. Aspoň tak to tvrdí moja mama. Vyrábala som jej časopisy, ktoré som aj ilustrovala. Moje prvé komiksy. Skladala som pre ňu básne, písala príbehy a vymýšľala krížovky. Dokázala som takto stráviť celé hodiny a nevnímať okolie.

Tvorivá činnosť sa u mňa viac prejavila v posledných ročníkoch strednej školy. Presne si pamätám na ten moment, keď ma po napísaní môjho prvého a zároveň posledného fejtónu, pozval k sebe na rozhovor pán profesor Matisko (týmto ho pozdravujem) a dôsledne mi vysvetlil, kam by mali moje kroky, po ukončení strednej školy, smerovať. V tej dobe vo mne vytvoril predstavu budúcej novinárky a mala som pocit, že žiadna iná vysoká škola pre mňa vhodná nebude.

Žiaľ žiadna taká škola, kde by som sa k žurnalistike aspoň priblížila, pre mňa miesto vo svojich radoch nemala. A tak som úspešne ukončila vysokú školu technickú. Písanie som odložila na neurčito.

Tí, ktorí ma už naozaj dlho poznajú, si chtiac alebo nechtiac, raz alebo aj viackrát, vypočuli množstvo bizarných príbehov, ktoré sa mi snívajú. Jedna známa tvrdila, že to súvisí s mojou mladou a večne optimistickou dušou. Ja si myslím, že za to môže moja neutíchajúca láska ku knihám. A za tou stojí moja mama. Lásku k čítaniu vo mne prebudila vo veľmi útlom veku a ostala som na knihách závislá až do dnešných dní.

Ročne prečítam takmer päťdesiat kníh a zatiaľ som, snáď až na šport, lepší spôsob ako stráviť voľný čas neobjavila. Mám aj množstvo obľúbených autorov.  Ak by som ich chcela vymenovať všetkých, jedna strana by mi na to nestačila. Rada však niečo moje, obľúbené odporučím.
Stačí mi napísať na instagram, facebook, alebo poslať email. Začínala som s menami ako Jack London, Arthur Hailey alebo Dick Francis. Postupne som sa prepracovala k tvorbe Patricie Cornwell, George R.R.Martina alebo J. K. Rowlingovej. V mojom srdci má ale špeciálne miesto Stephen King. A možno práve jeho tvorba vo mne podnietila zrod tej mojej

Valeria Holoman

Vojdite do sveta fantasy

Objavte knihy, ktoré za to stoja